Pamiętamy o dzieciach!

Gdy zbliża się Dzień Dziecka, do świętowania szykują się nie tylko wszyscy poniżej 18 roku życia. Również dorośli, którzy nie są od dawna dziećmi, rozglądają się za prezentami i zastanawiają, jak uprzyjemnić ten wyjątkowy dzień milusińskim ze swego otoczenia.

Fundacja pamięta o tych, którzy są jej podopiecznymi i stara się wywołać uśmiech na ich twarzach. Dzięki jej staraniom 92 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowinach spędziło miłe chwile w kinie w Kielcach. Grupa młodsza obejrzała zabawną kreskówkę „Wyszczekani”. Była to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników wszelkiej maści psiaków, ale też zwolenników wątków policyjno-gangsterskich ze znakomitym polskim dubbingiem. Z kolei na nastoletnich kinomanów czekał film „Avengers: wojna bez granic”, który przeniósł ich w odmęty fantastycznej krainy pełnej superbohaterów.

Fundatorzy, jak co roku, zadbali o tych, którym zdarzyło się obchodzić Dzień Dziecka w szpitalach. Osłodzili im ten pobyt paczkami, których rozdali 250. Powędrowały do podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce i Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach . Nie zabrakło słodyczy uczestnikom Świetlicy „Plus” w Kielcach i dzieciakom Zespołu Placówek „Kamyk” w Kielcach.

W akcji tradycyjnie Fundacji pomagały nam wolontariuszki – uczennice I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach, którym, jak i Fundatorom, serdecznie dziękujemy.