Mikołajki 2018

W tym roku wszystkich podopiecznych Fundacji odwiedził Mikołaj niosący w swych workach prezenty. Znalazły się w nich paczki ze słodyczami, które powędrowały do podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce. W Kielcach słodkości czekały na dzieci z Zespołu Placówek „Kamyk” i Świetlicy „Plus”. Uśmiech wywołano również u małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Żeby można było wszystkie te paczki rozdać 250 dzieciom, potrzebna była pomoc sympatycznych śnieżynek. Były nimi wolontariuszki z I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach.

Niektórym z podopiecznych mikołajkowy czas wypełniła wizyta w kinie. Dzieci ze szkoły podstawowej w Nowinach (w sumie 92) udały się do niego 7 grudnia. Zabawny film animowany pt. „Grinch” z pewnością wprowadził wszystkich w przedświąteczny nastrój. Na szczęście, choć oczekują z niecierpliwością, jak mieszkańcy Ktosiowa, Białego Bożego Narodzenia, zielony stwór – Grinch – nie jest im w stanie niczego zepsuć. Dlaczego? Kto widział Grincha w okolicy?!

Z kolei dzieci ze szkół podstawowych w Suchedniowie i Ostojowie (również w liczbie 92) obejrzały film pt. „Dziadek do orzechów”. Dzięki głównej bohaterce mogły się przenieść do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy.

Jak widać, tegoroczny Mikołaj zadbał o wielu podopiecznych, myśląc o ich uśmiechu i pozytywnych emocjach.