Aby wywołać uśmiech

Uśmiechnięte, radosne, rozbrykane i beztroskie. Takie powinny być dzieci i to nie tylko w dniu ich święta. Niestety nie zawsze tak może być. Na szczęście są tacy, którzy próbują wywołać te uczucia wśród tych dzieciaków, którym uśmiech czy choćby ruch przychodzi z wielkim trudem. To fundatorzy, którzy dbają o podopiecznych. To dzięki nim 250 dzieci z: Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce, Zespołu Placówek „Kamyk” w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i Świetlicy „Plus” w Kielcach otrzymało paczki ze słodyczami. W akcji tradycyjnie pomagały nam wolontariuszki – uczennice 1. LO im. S. Żeromskiego w Kielcach.

Dużą przyjemność sprawia podopiecznym Fundacji coroczna wizyta w kinie na seansie filmowym. W tym roku około 92 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowinach obejrzało 31-go maja film pt. „AVENGERS. Koniec gry”. Oglądanie przygód super bohaterów w amerykańskim filmie fantastycznonaukowym przyniosło wiele emocji.

Z kolei 92 podopiecznych ze szkół podstawowych w Suchedniowie i Ostojowie obejrzało magiczną baśń pt. „Aladyn”.

Jak mówił Janusz Korczak: „Trzeba usłyszeć potrzeby dziecka”. Słyszy je Fundacja, która, choć nie zaspokoi wszystkich potrzeb, próbuje realizować te, które wywołają choćby najdelikatniejszy uśmiech.